Jak dopasować bieliznę?

Witam!
Drogie Panie jeśli macie problem z odpowiednim dopasowaniem biustonosza, oto kilka moich rad aby wybrać ten idealny. Przy zakupie stanika pokutują stwierdzenia: „wcisnę się” lub „muszę mieć luźno”, z takim nastawieniem niestety prawidłowo biustonosza nie można dobrać. Inna część kobiet nie wie jak powinien wyglądać dobrze dobrany biustonosz. Konsekwencją noszenia złego stanika jest nieestetyczny wygląd, problemy z obwisłym biustem oraz bóle kręgosłupa przy większych piersiach. Za mała miseczka czy obwód krępują ruchy, a nawet uniemożliwiają schylenie się.
Zaczynamy!
- Pierwszy punkt to zmierzenia obwodu pod biustem - najważniejszy element przy doborze stanika bowiem to od niego zależy prawidłowe podtrzymanie biustu, a nie jak zwykło się sądzić od ramiączek. Miarę krawiecką poziomo zaciśnijmy pod biustem lecz nie może to powodować bólu i wrzynania się miary w ciało, musimy swobodnie oddychać.
- Jeżeli otrzymaliśmy np. 82 cm zaokrąglamy do 80 jeżeli 73 i 74 cm to do 75 cm w obwodzie. Pamiętajmy o tym, ze staniki są elastyczne i rozciągają się, powinny podtrzymywać biust, a obwód nie może być luźny.
- Kolejnym krokiem jest pomiar obwodu w biuście, miara musi przylegać w najszerszym miejscu biustu , przykładamy ją tak, aby nie deformowała biustu.
- Następnie obliczamy wielkość miseczki, która wynika z różnicy między obwodem pod biustem jak i obwodem w biuście. Jeśli różnica wyniesie 12-13 wtedy idealna będzie miseczka A, jeżeli 14- 15 cm wtedy mamy miseczkę B. Przy wyborze miseczki trzeba posłużyć się tabelą rozmiarów danego producenta.
Jeżeli już znamy swoje wymiary to musimy także pamiętać, że Idealny Stanik to taki, który:
- nie uwiera, nie uciska tkanki tłuszczowej piersi, nie deformuje
- piersi wypełniają równo miseczki, fiszbiny nie gniotą i nie ranią biustu
- ramiączka nie mogą wpijać się w ciało, to obwód pod biustem jest istotny w podtrzymywaniu ciężaru
- w którym czujemy się świetnie :-)